Zemin Kaplama SistemleriEndüstriyel Zeminler

Otopark Zemin Kaplama

Otoparklar zemin kaplama, ister ticari olarak işletilen bir alan olsun, isterse de site veya iş yerine ait özel bir otopark alanı olsun gün boyunca yoğun yük ve trafik altında kalan yüzeyler olduğundan sağlam olması gereken materyallerdir. Bu nedenle kaliteli malzemeden ve iyi işçilikle yapılmayan alanlar zamanla kolayca aşınmakta ve yüksek tamirat maliyetlerine katlanılmak zorunda bırakmaktadır.

Açık Otopark Zemin Kaplaması

Açık alanda hizmet veren otoparklar için yaya ve insan trafiği dışında mevsimsel etmenler de önem arz etmektedir. Bu nedenle bu alanlarda uygulanacak malzemenin güneşin yoğun ultraviyole ışınlarında çözünmemesi, yağmur ve kar sularını kolayca tahliye edebilmesi ve su tutumunun düşük olması gereklidir. Genellikle açık otopark alanlarında polyurea zemin kaplaması uygulamaktayız. Bu kaplama ve diğer kaplama türleri hakkında örnek çalışmalarımız ve ücretsiz fiyatlandırma talep etmek için aşağıdaki bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.

Epoksi Otopark Zemin Kaplama

Özellikle alışveriş merkezleri ve siteler gibi estetik görünüm isteyen, yağ ve kir tutumu olmayan ve tozuma yapmayarak kolayca temizlenebilen yüzeyler isteyen mekanlarda epoksi zemin kaplaması sıklıkla tercih edilmektedir. Bu alanlarda uygulanan epoksi bazlı reçine yapıştırıcı ile yıllarca renkleri asla solmayan tematik alanlar oluşturabilmek mümkündür. Bu sayede firma veya sitenin tema renklerine uygun alanlar üretilebilir, yönlendirme ve uyarı işaret çizgileri yıllarca solmadan ve aşınmadan kullanılabilmektedir. Dilerseniz Ral Kaleterasını inceleyerek uygulama renkleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Araç lastikleri insan trafiğinden çok daha yüksek baskı uygulaması ve aşındırıcı güç uygulaması yaptığından sadece silinmiş beton istediğiniz mukavemet için yeterli olmayacaktır. Doğrudan beton üzerine uygulama yapacağımız epoksi kaplaması sayesinde arzu ettiğiniz mükemmelikte otopark alanına sahip olacağınızı garanti ediyoruz.

Epoksi Zemin Kaplamasi 11
Otopark Zemin Epoksi Uygulaması

Otopark Zemini Poliüretan Döşeme

Poliüretan kapalı ve açık alanlarda beton zemin üzerine kolaylıkla döşenebilen bir materyaldir. Oldukça farklı renk seçeneği olan poliüretan kaplaması için parlak, mat ve yarı mat onlarca seçenek bulunmaktadır. Epoksi kaplama yöntemlerine göre daha düşük dayanıklılığa sahip olan poliüretan malzeme, çok daha ekonomik bi çözüm olduğu için tercih edilmektedir.

Otopark Zemin Kaplama Fiyatları

Otopark zemin döşemeleri konusunda kısaca bilgi vermeye çalıştığımız bu yazımızda EZ inşaat olarak talep etmeniz halinde aynı gün yerinde ücretsiz keşif ve fiyatlandırma hizmeti sunduğumuzu tekrar belirtmek isteriz. Otopark zemininde tercih edeceğiniz alanın büyüklüğü ve uygulama yapılacak materyal fiyat konusunda en büyük belirleyicidir. Bu nedenle örneğin epoksi zemin kaplaması metrekare birim fiyatları 10-12 Euro fiyatlardan başlarken poliüretan zemin kaplama fiyatları 6-8 euro fiyatlara kadar düşmektedir.

ucretsiz teklif mini

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu