Dekoratif Zeminler

Mermer Desenli Epoksi Zemin Kaplama

Mermer Desenli Epoksi Zemin Kaplama

Mermer yüz yıllardır zarafet ve asalet göstergesi olarak tercih edilen bir yapı malzemesidir. Eski çağlardan beri özellikle kamu binalarında, tapınak ve mabetlerde, saraylar ve lüks konutlarda mermer kaplama estetik ve ihtişamlı görünümü nedeniyle tercih edilmiştir. Mermer zemin kaplamasının en büyük tercih sebebi, geniş mekanlarda ferah bir görünüm katması, uzun yıllar niteliklerini kaybetmeksizin desen ve formunu koruması ve hiç şüphesiz doğanın insanlara bir hediyesi olan zarif ve sanatsal görüntüye sahip olmasıdır.

Ancak mermer görünümlü bir zemine sahip olmak istiyorsanız terk seçeneğiniz artık doğal taş mermer kullanmak değil. En az gerçek mermer kadar dayanıklı ve parlak bir yüzeye sahip olmak istiyorsanız epoksi zemin kaplaması ile mermer desenini size sunuyoruz. İnce bir film tabakası halinde uygulanan epoksi sayesinde uzun yıllar aşınmayan ve deseni kaybolmayan istediğiniz tonda mermer görünümlü bir zemine sahip olabilirsiniz.

Instagram profilimizde çalışmalarımızdan örnekler bulunmaktadır.

Dekoratif Epoksi Zemin Kaplama Uygulamamız

Mermer kadar sağlam

Mermer görünümlü epoksi zemin kaplaması usta ellerde yapıldığında ve iyi bir zemin analizi sonucunda uygulandığında en az mermer kadar yüksek dayanımlı bir kaplama malzemesidir. Bu sayede, geniş alanlarda yapılan uygulamalarda, fabrika, imalathane, depo, spor salonu, kamu binaları, toplantı salonları, eğlence mekanları, konutlar ve her türlü yaşam alanında yoğun insan ve araç trafiğine ve ağır yüklere uzun yıllar dayanacak ve sorunsuzca kullanmanızı sağlayacaktır. Epoksi reçinelerin modifikasyonunda çok çeşitli katkı maddeleri kullanılmaktadır. Epoksi reçinelerinin silikon içeren epoksilerin işlenmesinde, termal ve boyutsal kararlılık göstermeleri özellikle düşük yüzey enerjisi gösterimi ve yüksek dayanımı olan bir malzeme elde edilir.

Mermer Görünümlü Ucuz Zemin Kaplama

Mermer her ne kadar muhteşem bir görünüm sunsa da materyal ve işçilik maliyetleri nedeniyle yüksek maliyetlere katlanılması gereken bir kaplama türüdür. ancak epoksi zemin kaplaması en az mermer kadar güzel ve pürüzsüz bir görünümünü çok daha kısa sürede çok daha uygun fiyatlar ile sunmaktadır. Ayrıca derzsiz yapısı sayesinde asla sıvı geçişine müsaade etmeyen bu malzeme aynı zamanda tozuma yapmayan niteliktedir ve ayrıca parlatılması ve cilalanması gerekmez, zamanla ek yerleri açılmaz ve kir tutmaz.

Parçasız kaplama

Mermer bloklar ne kadar geniş olursa olsun, taşınması ve işlenmesi için 1 metrekarenin altında parçalar halinde döşenmesi ve aralarında sızdırmazlık ve bütünlük sağlanması için derz dolgu uygulaması yapılması gerekmektedir. Ayrıca mermer kaplaması yüksek hassasiyetli işçilik gerektirmekte ve ek yerleri nedeniyle tamamen prüzsüz bir kaplama elde edilmesi oldukça güçtür. Ancak epoksi zemin kaplaması sayesinde hem mermer görünümüne sahip olabilir hem de sıvı geçirmeyen, her türlü kimyasal tozlar ve sıvılara dayanıklı bir zemin kaplaması elde edebilirsiniz.Yekpare yapı uygulama alanının tüm yüzeyine sorunsuz şekilde dağılmakta ve estetik açıdan mükemmel, kullanım açısından da kusursuz bir zemine sahip olmanızı sağlar.

Sınırsız renk ve desen

Doğal mermer taşının neredeyse hiç birinin deseni birbirine benzemez. Ancak bilinen bir renk grubu dışında farklı bir renkte mermer oluşumu gezegenimizde henüz mümkün değildir. Bu nedenle alacağınız her mermer aslında başkasında olan bir renk olacaktır. Ancak epoksi renklendirmesinde sınırsız sayıda renk kombinasyonu ve desen üretebiliriz. Bu sayede başka bir mekanda gördüğünüz ve beğendiğiniz mekan zemin desenini farklı bir renkte elde edebilirsiniz. Bu mekanlarımızın özelleştirilmesinde size sınırsız kişiselleştirme olanağı sunmaktadır.

Mermer desenli epoksi fiyatları

Epoksi zemin kaplaması konusunda uzman olan firmamız arzu ettiğiniz her deseni uygulayabilmekte ve desene göre ayrı bir ücretlendirme yapmamaktadır. Bizim için önemli olan uygulama alanı genişliği ve harcanacak olan materyalin kalitesidir. Bu nedenle dilerseniz hemen ücretsiz teklif alarak sizin için en uygun seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Teklif İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu