Epoksi Zemin Kaplaması

İçerik

Epoksi Zemin  Kaplaması Neden Tercih Edilir

Yüksek Dayanıklılık

Epoksi zemin kaplama uygulaması son yıllarda en çok tercih edilen endüstriyel üründür. Epoksi aslında reçine ile sertleştiriciden oluşan ve kimyasal reaksiyon sonucunda sert ve pürüzsüz bir yapı alan özel bir malzemedir. Kuruyup sertleştiği zaman sağlam bir film tabakası oluşturarak sıvı geçirmeme ve izolasyon özelliği gösterir. Yüksek mukavemetli bir malzeme olduğundan yüksek yaya trafiği olan veya taşıtlar tarafından kullanılan alanlarda güvenle uygulanmakta ve uzun yıllar niteliğini bozmadan koruyabilmektedir. Zemin ile yüksek tutarlılıkta yapışma özelliği olduğundan aşınma meyilli olan küçük partikül yapılı yüzeylerde de güvenle tercih edilebilir.

Hızlı Uygulama ve Sonuç

Boya gibi kolayca uygulanabilen ve tüm yüzeyi hızlıca örtebilen bir malzeme olmasından dolayı epoksi çok hızlı uygulanabilmektedir. Genel olarak zemin kaplama materyallerinin en büyük sorunu uzun süreli işçilik gerektirmeleri ve geometrik şekilleri itibariyle zor uygulanan alanlarda çalışma güçlüğüdür. Ancak epoksi kendiliğinden yayılabilen sıvı bir malzeme olduğundan kıyı köşe tüm yüzeye hızlıca yayılarak tek parça halde yüzey kaplaması oluşturur.

Antistatik Özellik Gerektiren Mekanlar

PDFU2164
Antistatik özellikli mat epoksi uygulaması örneği

Bazı imalathaneler ve tesislerde statik elektriklenmeye karşı tedbirler alınması gereklidir. Özellikle pvc benzeri materyaller ile kaplanmış yüzeylerde yürüyen personel kolayca statik elektrik yüküne maruz kalabilir. Ancak istendiğinde antistatik özellikli epoksi uygulaması ile ihtiyacınıza özel çözümler üretebiliriz. Bu sayede hem iş güvenliğini sağlamış hem de görsel ve konfordan ödün vermemiş olursunuz.

Antibakteriyel Yapı

Özellikle gıda imalatı ve depolaması yapan tesislerde şüphesiz en çok hijyen konusunda dikkatli olunması gereklidir. Ancak bunun tesis edilebilmesi için malzemenin arasında bakteri ve mikro organizmaların üremesi ve yaşamasına elverişli ortam olmaması gereklidir. Epoksi zemin kaplaması yapmadan önce firmamız zemin nem ölçümlerini gerçekleştirmektedir. Nemsiz ortam üzerine yapılan uygulamalar sonucunda her türlü fungal ve bakteriyel üreme söz konusu olmamaktadır. Ayrıca epoksi kaplaması yapılan yerlerde küf ve benzeri durumlar görünmez. Endüstriyel mutfak ve benzeri imalat tesislerinde epoksi uygulaması hakkında detaylı bilgiye şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

tek parça epoksi kaplaması

Yekpare Yapıdaki Kaplama

Tüm zemin kaplama materyalleri parçaların birleştirilmesi ve ek kısımların laminasyon veya derz dolgusu ile birleştirilmesi ile uygulanmaktadır. Ancak epoksi doğası gereği eksiz ve tek parça bir kaplamadır. Eksiz yapısı nedeniyle bütün ve parlak bir görünüme sahip zemine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ek kısımların aşınması, zamanla malzemenin oynaması ve aşınması gibi sorunlar yaşamazsınız. Ek kısımlardaki aşınmalar sonucunda bu kısımlarda haşere ve bakterilerin barınması, sıvı veya su sızması gibi sorunlar yaşamazsınız. Bu sayede zeminlerinizi kolayca temizleyebilir her türlü aşındırıcı olmayan kimyasalları uygulayabilirsiniz.

ISO Standartlara Uyumluluk

Epoksi ISO-14001 çevre standartalrına uyumlu bir malzemedir. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli prosedürleri sağlar.

İstenilen Renklerde Uygulama

Epoksi zemin kaplama için neredeyse sınırsız denilebilecek renk ve oku seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu sayede mekan tasarımınız veya iş güvenliğine uygun dizaynlar uygulayabilirsiniz. Hatta isterseniz özel logo veya üç boyutlu baskı yaptırarak inanılmaz mekanlar elde edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ KEŞİF VE TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Dış mekanlarınız için hızlı ve kaya gibi bir çözüm baskı beton örnekleri incelemek için tıklayınız

Helikopter ile Endüstriyel Beton Kaplaması Yapıyoruz

Başa dön tuşu