Dekoratif ZeminlerZemin Kaplama Sistemleri

Granit Görünümlü Zemin Kaplama

Granit görünümlü zemin kaplamasına sahip bir mekan oluşturmak istiyorsanız granit taş kaplamanın dışında alternatiflerinizin de olduğunu bildirmek adına size bu yazıyı hazırladık. Doğal taşlar ile yapılan kaplamalar gerek görünümlerindeki estetik, gerekse de uzun yıllar aşınma olmaksızın kullanılabilmesi nedeniyle çok tercih edilen inşaat yöntemleridir. Ancak doğal taş kaplaması olan bir zemin istiyorsanız yüksek işçilik ve malzeme maliyetlerine katlanmanız gerekecektir. Günümüzde gelişen kimya teknolojileri sizi bu maliyetlerden tamamen kurtararak sıvı geçirmeyen, tozuma yapmayan ve hızla uygulanabilen çözümler sunmaktadır.

Granit görünümünü epoksi denilen reçine bazlı boyalar ile zeminlerde oluşturmak artık mümkün. Epoksi iki bileşenli bir reçine bazlı boya malzemesi ve genellikle rula bezneri materyaller ile uygulanmaktadır. Uygulama adımları oldukça kolay gibi görünse de uzman olmayan kişiler tarafından yapılacak başarısız denemeler yüksek maliyetlere sebep olabilir. Bu nedenle zemin hazırlıklarının oldukça titiz şekilde hazırlanması ve gerekli analizlerin yapılması uygulamanın kalitesini etkileyen önemli unsurlardır.

Granit Görünümü Nasıl Sağlanır

Epoksi uygulaması Ral kalaterasında bulunan onlarca renkte uygulanabilen bir malzemedir. Bu nedenle siyahtan beyaza, kırmızıdan maviye onlarca renk kombinasyonu üretilebilmektedir. Ancak özellikle simli olarak bilinen metalik görünümlü epoksi uygulaması ile inanılmaz bir görüntü elde edilebilmektedir. Metalik epoksi malzemesi sayesinde yüzeyde bir derinlik hissi ve ihtişamlı bir parlaklık elde edilebilmektedir. Bu sayede isterseniz mermer görünümlü isterseniz, doğal granit görünümlü veya istediğiniz zemin baskısı sayesinde 3 boyutlu görünümlü zemini olan mekanlar yaratılabilir.

Granit görünümü yakalamak için siyah mat epoksi içerisine özel karışımlar ile parlak taş kaplama görünümü elde edilmektedir. Zeminden ortalama 3-5 mm kalınlıkta çok katmanlı olarak yapılan uygulama ve son olarak cila kullanılarak yapılan uygulama sonucunda gerçekten granit görünümüne sahip mekanlar elde edilebilmektedir.

Granit Görünümlü Metalik Epoksi Nasıl Elde Edilir?

Metalik görünümlü pigment boya kullanılan epoksi kaplamaları genel olarak hep aynı yöntemler ile yapılmaktadır. Aşağıdaki videoyu izleyerek metalik görünümlü epoksi uygulamamız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Granit Kaplama Fiyatlarına Göre Epoksi Avantajı

Granit kaplamanın en büyük maliyeti doğal granit taş kaplama malzemelerinin temin edilmesidir. Epoksi zemin kaplamasında sıvı olarak zemine yayılan bir materyal kullanıldığından fire oluşturmamakta, derz ve ek yüzeyler oluşturmamakta ve mekanik dayanımı yüksek sıvı geçirmeyen yüzeyler elde edilebilmektedir. Ayrıca uygulama sırasında tüm yüzeye hızla yayılabilen bu sıvı kaplama sistemi sayesinde son derece hızlı işçilik elde edilebilmektedir.

Epoksi zemin kaplamaları konusunda yıllardır binlerce metrekare alan kaplaması yapmış olan firmamız Türkiye’ye mermer desenli ve granit görünümlü epoksi çalışmalarını getiren firmadır. Bu konuda en cazip teklifleri almak için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Teklif İçin Tıklayınız
Granit Görünümlü Zemin Kaplama Teklifi
granit gorunum epoksi
Granit Görünümlü Metalik Epoksi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu