Blog

Havuz Zemin Boyası

Havuz Zemin Kaplama

Havuz zemin kaplaması yaptırmak istiyorsanız çok çeşitli yöntemler mevcuttur. Ancak uzun yıllar güneşin yüksek parçalanmaya neden olan ultraviyole ışınlarına dayanıklı bir malzeme ile havuz zeminini kaplamak isterseniz havuz zemin epoksi uygulamamızı incelemenizi öneririz.

Yüksek Sızdırmazlık

Havuzun tabanında oluşan yüksek sıvı basıncına dayanıklı bir uygulama yapılması gereklidir. Bu nedenle havuzunuzun boyanmadan önce zemin analizinin yapılarak zeminden gecek nem kontrol altına alınması gereklidir. Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi epoksi kaplaması çok katmanlı bir yapıdır. Silinmiş yüzey üzerine primer epoksi dolgusu ve varsa çatlak onarımı yapılır daha sonra epoksi mantolamsı ve kuvars kaplaması uygulandıktan sonra son kata şeffaf yüksek mukavementli film tabakası oluşturan son katman uygulanmaktadır.

ucretsiz teklif mini
Havuz Zemin Boyası 7
epoksi kaplama katmanlari
Epoksi Kaplaması Uygulama Katmanları Görseli

İstanbul epoksi firmaları içinde havuz uygulamaları konusunda en tecrübeli firma olduğumuzu iddia ediyoruz. Buraya tıklayarak iletişim bilgilerimize ulaşabilir ve ücretsiz keşif ve fiyatlandırma talep edebilirsiniz.

Epoksi zemin kaplaması son yıllarda gittikçe popülaritesi artan bir zemin kaplama türüdür. Gerek evlerde, fabrikalar, imalathaneler, hastaneler, spor tesisleri ve hastane gibi çok çeşitli mekanlarda epoksi zemin kaplaması uygulanabilmektedir.

Sızıdırmazlık ve Zemin Analizi

Havuz için epoksi boyaması yapılmadan önce havuzun zemin malzemesi sızdırmazlığı test edilmelidir. Daha sonra yüksek sıvı basıncının havuz tabanına eşit dağılması ve su tahliyesinin düzenli yapıldığı kesin olarak tespit edildikten sonra havuz boyama işlemine geçilir. Tüm katlar uygulandıktan sonra zeminini kusursuz olarak kaplandığı ve eşit oranda kalınlık oluştuğu kontrol edilir sonraki aşamaya geçilir. Son kat çekildikten sonra özel aydınlatma ekipmanları ile yüzeydeki dalgalanma ve parlaklık bozunumları kontrol edilir. Havuzun uzun yıllar su sızdırmadan ve yosun, kir tutmadan boşaltıldıkdan sonra da içinde su kalmayacak şekilde olması garanti edilmelidir. Epoksi zemin kaplası havuzlarda seramik kaplama yöntemlerine göre çok daha hızlı ve ucuza uygulanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu