Endüstriyel Zeminler

Self Level Epoksi Zemin Uygulaması

Self Level Epoksi Zemin Uygulaması

Self level epoksi zemin uygulaması kendi kendine yayılarak düzey alabilen bir kaplama materyaline verilen isimdir. Epoksi zemin kaplamaları arasında en çok tercih edilenlerden birisi olup özellikle pürüzsüz ve sıvı birikmesi olmasının istenmediği mekanlarda uygulanmaktadır.

self level epoksi kaplama 8
Self Zemin Epoksi Uygulaması Yapılmış Ankara Ostim Fabrika

Kullanım Alanları

Hastane, otopark, oyun alanları, fabrikalar, imalathaneler, gıda işleme tesisleri, et üretim tesisleri ve aklınıza gelen tüm geniş alanlarda uygulama yapılmaktadır.

self level epoksi kaplama 10
İzmir Self Level Epoksi Uygulanmış Hastane Bekleme Alanı

Self Level Epoksi Uygulama Aşamaları

1. Zemin Yüzeyinin Hazırlanması

ucretsiz teklif mini

Öncelikle epoksi uygulaması yapılacak yüzey özel makineler ile bilyalama ve zımparalama işlemine tabi tutulur. Bu mekanik olarak yüzeyin aşındırılması ve epoksi malzemesinin zeminle mükemmel tutunması için önemli bir aşamadır. Uygulanacak yüzeyde bulunan tüm yağ, kir, boya gibi istenmeyen yabancı ara maddelerin yüzeyden kazınmasını bu sayede sağlamak gereklidir. Sağlıklı bir uygulama için en önemli kısım burasıdır. Daha sonra astar uygulamasına geçilir.

self level epoksi kaplama 9
Epoksi Zemin Uygulamasında Yüzeyin Durumu Çok Önemlidir

2. Astar Uygulama Aşaması

Mükemmel bir şekilde hazırlanan yüzeye astar uygulaması itinalı şekilde yapılmalıdır. Burada astar malzemesi ve kuvars kumu uygulaması gerçekleştirilir. Astar sıvısı uygulandıktan sonra kurumadan yüzeye kuvars kumu serilir ve kurumaya bırakılır. Kuvars uygulamasından sonra kuruma süresi hava sıcaklığına göre değişmektedir, soğuk havalarda daha uzun olan bu süre genellikle yirmi dört saattir.

3. İkinci Katman Uygulama

Astar aşamasından sonra yüzeye ikinci ara kat uygulanmaktadır. Ara kat uygulaması taraklı mala ile yüzeyde pürüzlü bir alan oluşturulur ve kuvars epoksi reçine kaplaması eşit ve homojen bir aralık oluşturacak şekilde yayılır. Ara kat uygulamasının olması gerekenden kalın veya ince atılmaması ve yüzeyin homojen yapıda olması önemlidir.

self level epoksi kaplama 3
Mükemmel Mekanik Uygulama Yapılan Zeminde Sağlıklı Epoksi Uygulaması Elde Edilir

4. Son Katman Self Leveling Epoksi Kaplama

Son aşamada ise kuvars kumu uygulanmış epoksi reçinesi zemine yayılarak yüzey kullanıma hazır hale getirilir. Bu aşamada istenilen renkte epoksi uygulaması yapılmaktadır. Epoksi yüzeye yayıldıkran sonra kirpi fırça yardımı ile oluşan kabarcıklardan arındırılması gereklidir. Bundan sonraki dört gün kontrollü olarak ve yedi günün sonunda hafif yaya trafiğine uygun hale gelmektedir. Tamamen sertleşme sağlandığında ise yüksek ve yoğun yaya ve araç trafiğinde ise asla bozulmayan bir yüzeye sahip olacaksınız.

Self Level Epoksi Zemin Uygulama m2 Fiyatları

Self Level Epoksi konusunda firmamız son on yıldır uzmanlaşmış durumdadır. Özellikle 2020 yılından beri epoksi materyalleri ihracatı ve tedariğine başlamış olmamız nedeniyle piyasada bulamayacağınız fiyatları alacağınızı iddia ediyoruz. Bir fikir vermesi açısından m2 birim fiyatlarının 12 -15 € gibi çerçevede olduğu söylenebilir. Hemen keşif formu doldurarak ücretsiz fiyatlandırma ve zemin analizini yaptırmanızı öneririz.

Firmamızdan Anında Teklif Alın

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 250 m2 alan yaptırdık ellerine sağlık mükemmel işçilikleri var.

Başa dön tuşu