Blog

Zemin Boyası

Zemin Boyası

Zemin boyası tıpkı duvar boyası gibi hızlı uygulanna estetik ve sağlam bir yapı malzemesidir. Epoksi zemin boyası nasıl uygulanır? Fiyatları nedir gibi konular hakkında gerekli bilgileri yazımızdan bulabilirsiniz.

[toc]

Zemin Boyası Nedir?

Zemin Boyası tıpkı duvar boyası kadar kolay uygulanan ve her türlü kapalı ve açık mekanların zeminlerini koruyan, estetik ve kullanışlı bir görünüme kavuşturan bir yapı malzemesidir. Zemin boyası diğer zemin kaplama sistemlerine göre çok daha hızlı kürlenen, kullanıma daha hızlı sunulan ve düşük işçilik maliyetlerine sahip bir materyaldir.

self level epoksi kaplama 3
Zemin boyası epoksi reçine bazlı boyalarla yapılıyor

Zemin Boyamasının Diğer Kaplamalara Göre Farkları

Zemin boyası diğer zemin yapı malzemelerine göre çok daha düşük işçilik maliyetine sahiptir. Uygulama hazırlığı çok daha kısa sürmekte ve kolay kürlenmekte olan zemin boyaları genellikle epoksi reçine bazlı malzemelerdir. Esnek ve tüm yüzeye kolay giydirme yapılarak uygulanan boya, yekpare olarak tüm alanlara uygulama yapılmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca diğer materyaller gibi ayrıca bir yapıştırıcı ve ek malzeme kullanılmadığından, tüm yüzeylerde fazladan ağırlık oluşturmaz. Yüksek ağırlıklara dayanıklı bir malzeme olduğundan yoğun insan ve araç trafiğine sorunsuz mukavemet göstermektedir.

Zemin Boyası Nasıl Yapılır

Zemin boyası yapılmadan önce zeminin boyama için hazır duruma getirilmesi sağlanmalıdır. Bu aşamada zeminde bulunan her türlü eski kaplamaya ilişkin kalıntılar temizlenir ve yüzey tüm yabancı materyallerden arındırılır. Daha sonra yüzeyde bulunan çatlakların giderilmesi ve prüzsüz bir yüzey elde edilmesi gereklidir. Daha sonra yüzey tamamen nemden arındırılmalıdır. Nemden arındırılmamış yüzeylere yapılacak yüzey boyası daha sonra orta ve kısa vadede kabarmalara neden olabilmektedir.

Mat beton epoksi uygulama min
Epoksi zemin boyama için hazırlık süreci

Zemin Boyası Fiyatları

Zemin boyası fiyatları uygulanan fiyatlar uygulanan malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle yerli ve ithal ürünlerde çok farklı fiyatlar ile karşılaşmak mümkün olup bu konuda tüm seçim haklarını müşterimize anlatarak uygulama yapıyoruz. Ayrıca zeminin durumu ve istenilen kaplama kalınlığı da fiyatlar konusunda önemli bir kriterdir.

Teklif İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu