Endüstriyel ZeminlerZemin Kaplama Sistemleri

İnşaat Epoksi Uygulaması

İnşaat Epoksi Uygulaması

İnşaat epoksi uygulaması nasıl başladı?

Epoksi, sıvı olarak uygulanna ve kuruduktan sonra her türlü kimyasal yağlar, toz, su, asitler ve alkalilere dirençli bir yüzey oluşturmaktadır. Almanya’da 1993 yılında bulunan epoksi, Yunanca epi ve oxy kelimelerinin türetilmesinden gelmektedir. Üzerine keskin-asitli anlamı taşımaktadır. İnşaatlarda kullanımı 1995 yılından sonra yaygınlaşmıştır. Ülkemizde de bu dönemden beri aktif olarak kullanılan bir yüzey yapıştırıcısı ve kaplama malzemesidir.

Epoksi nerelerde kullanılır

Epoksinin kullanım alanı oldukçe geniştir. Aslında ilk üretim amacı inşaatlarda zemin kaplaması yapılmasından çok deniz taşıtlarının su geçirmezliğini sağlamak amacıyla olmuştur. İnşaatlarda kullanılan epoksi en çok zemin kaplama mazlemesi olarak; okullar, hastaneler, su depoları, çiftliklerde süt sağım ve depolama alanları, elektrik santralleri, ilaç fabrikaları, tekstil fabrikaları, otoparklar, spor salonları, gıda işleme ve üretim tesisleri, endüstriyel üretim tesisleri, depolar, tarımsal amaçlı depolarda uygulanmaktadır.

İnşaat epoksi uygulamsı ; parçasız olması, boşlukları kendiliğinden doldurarak self leveling yapıda olması, kaymayan, yanmayan solvent içermeyen, antistatik , kaymaz, sıvı geçirmez, kokusuz ve hijyenik olması en çok tercih sebeplerindendir.

İnşaatınızda epoksi uygulaması fiyatlarını öğrenmek ve ücretsiz yerinde keşif talep etmek için keşif formuna tıklayınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu