Dekoratif Zeminler

Doğal Taş Zemin Kaplaması

Taşlar inşaat malzemesi olarak yüz yıllardır kullanılan bir materyal olma özelliğine sahiptir. Özellikle doğal taş zemin kaplaması uygulanan alanlar hem dekoratif hem de sıcak bir görünüme sahiptir. Doğal taşlarla kullanılarak yapılan kaplamalar uzun ömürlü ve kullanışlı olamadığından yakın zamana kadar daha sentetik malzemeler tercih edilmekteydi ancak epoksi teknolojisi sayesinde hem doğal görünümlü hem de son derece dayanıklı yüzeyler elde edebilmek mümkün olmaktadır.

Dogal Tas Zemin Kapama Istanbul Turkey Epoksi
Doğal Taş Zemin Kaplama Epoksi Reçine İle Parlak ve Sağlam Bir Yüzey Halini Alır

Doğal Taş Zemin Kaplaması Nasıl Yapılır

Gerçek taşların kullanıldığı kaplama yöntemlerinde yakın geleceğe kadar çimento esaslı yapıştırıcılar ile zemine yapıştırma ve son olarak da yüzey silme uygulaması yapılmaktaydı ancak inşaat sektöründeki son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmelerin ivmesinden zemin kaplama yöntemleri de payını aldı. Artık epoksi zemin kaplama yöntemleri ile reçine bazlı epoksi yapıştırıcılar sayesinde tüm yüzeylerde taş kaplaması kolayca ve sorunsuzca uygulanmaktadır.

Dogal Tas Zemin Doseme
Doğal Taş Zemin Kaplama Şeffaf Epoksi Uygulanarak Sağlamlaştırılıyor

Uygulama yapılacak alanın hazırlığının özenle yapılması uygulamanın kalitesini ve dayanımını etkilemektedir. Bu nedenle öncelikle zemin üzerindeki nem ölçümleri ve zemin analizlerinin yapılması gereklidir. Zeminin üzerine uygulanacak yüklerden etkilenmemesi ve zamanla çatlama çökme yapmaması için oldukça önemlidir. Firmamız uygulama yüzeylerinin uzun yıllarca ilk günkü gibi kalabilmesi için ücretsiz zemin analizini ve yüzey hazırlığını yapmaktadır. Aslında yapmış olduğumuz uygulama şeffaf epoksi uygulaması olup doğal taşların kullanımı ile tamamen natürel bir görünüm elde edebiliyoruz. Şeffaf epoksi konusunda alanında lider firmaların malzemeleri ile üretim gerçekleştirmek alacağınız hizmetin kalitesi için son derece önemlidir. Bu nedenle firma olarak yüksek kaliteli ürünleri tercih ediyor ve kullandığımız tüm ürünlerin kapağını sizin önünüzde açıyoruz.

Dogal Tas Zemin Kaplama Yapimi
Doğal Taş Malzeme Zemine Serilip Kot Alma Yapılıyor

Uygulama alanı için mikser ile hazırlanan harç ve dolgu taşları homojen olarak karıştırılması gereklidir. Öncelikle süpürgelik alanlarının hazırlanması ile işe başlanır ve harç yüzeye yayılarak her aşamada kot alınarak devam edilir. Aşağıda bulunan doğal taş zemin kaplama ve epoksi uygulama videosunu izlemek fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.

Teklif İçin Tıklayınız
Doğal Taş Zemin Kaplaması 6

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu