Blog

İnşaat Helikopter Ne İşe Yarar

İnşaat Helikopter Ne İşe Yarar?

İnşaat helikopter makinesi (motorlu perdahlama makinesi) beton yüzeyinin perdahlanması işlemi için kullanılan motorlu bir alettir. Perdahlama, beton yüzeyinin pürüzsüz ve dayanımlı olması için uygulanan sonlandırma işlemidir. Yüzeyde pürüzsüz görünümün yanı sıra aşınma ve dış etkilere karşı beton kaplamanın dayanıklılığı yüksek olması amacıyla yapılmaktadır.

teklif isteyin
beton perdahlanmasi
Beton Perdahlama İşlemi Aşınma ve Dayanım Grafiği

Perdahlama Aşamaları

İlk mastarlama işlemi terleme ile yüzeye su toplanmadan önce tamamlanmış olmalıdır. Yüzeyin aşırı oranda mastarlanmasından kaçınılmalıdır. Aksi takdirde, durabilite özellikleri zayıf bir yüzey elde edilir. ikinci düzeltme nispeten düz, kaymaya karşı dirençli bir yüzey oluşturur ve genellikle son perdahlama işlemidir. Son perdahlama ilk olarak uygulandığı durumda beton kısmen sertleştikten sonra ikinci kez de uygulanabilir.

helikopter insaat istanbul
İnşaat Helikopter Ne İşe Yarar – Perdah Uygulaması

Ekstra aşınma dayanımı ve dayanıklılığın gerekli olduğu durumlarda beton yüzeyine bazı yüzey sertleştirici maddeler uygulanabilir. Yüzey sertleştirici olarak çoğunlukla silis, karborondum kökenli sert minerallerden yararlanılır.

helikopter ile beton perdah istanbul
İstanbul Helikopterle Beton Perdah

Sertleşmiş betonun kuruması sonucunda oluşan rötre nedeniyle önlem alınmadığı takdirde çatlaklar oluşabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu