Blog

Gıda İşleme Tesislerinde Epoksi Zemin Kaplama

Son yıllarda kullanım alanları hızla gelişen epoksi zemin kaplaması, özellikle gıda işleme tesislerinin zemin kaplamasında da tercih edilmektedir. Epoksi kimyasal bazlı bir tür boya olmasına karşın kanserojen etkisi veya uçucu, fibroz bir yapısı olmadığı bilinmektedir. Bu nedenle özellikle gıda depolanan ve gıda işlenen tesislerde güvenle tercih edilebilir.

Hangi Gıda İşletmeleri Epoksi Zemin Kaplama Tercih Edebilir?

Gıda işleme yapan her türlü lokanta, yemek fabrikası, fırın, gıda paketlemesi yapan kuruluşlar, catering firmaları ve buna benzer kurumların zemin kaplamasında epoksi zemin kaplaması güvenle tercih edilebilir.

yemek firmasi
Gıda üretim tesislerinde hijyen

Epoksi Zemin Kaplama Haşere Barındırmaz

Bilindiği gibi bir çok işletmede haşerelerden korunmak için ilaçlama yöntemleri tercih edilmektedir. Özellikle geleneksel beton kaplamalarında ve seramik kaplamalı yüzeylerde zamanla çatlakların arasına küçük haşereler yuva yaparak burada kendilerine üreme ve yaşam alanı oluşturabilirler. Bu haşereler ile yüzeysel ilaçlamalar yaparak kurtulmak oldukça güç olabilir. Ancak epoksi zemin kaplaması yapılmış yüzeyler yekpare ve haşerelerin barınabileceği çatlakları meydana getirmez. Bu da işletmenizin haşerelerden uzak üretim yapmasını sağlar.

epoksi mutfak
Epoksi kaplama uygulanmış mutfak

Epoksi Zemin Kolay Temizlenir

Epoksi zemin kaplaması kolayca yıkanabilmektedir. Kimyasal temizleyiciler epoksinin yapısını bozmaz. Ayrıca hızlıca üzerindeki suyun buharlaşmasını sağlayan epoksi su çekmeyen yapıda bir malzemedir. Bu nedenle sık sık yıkanan veya paspas ile temizlenen zeminlerinizde epoksi zemin kaplama yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Epoksi Zemin Antibakteriyeldir

Epoksi kaplaması yapılan yüzeyler aynı zamanda antibakteriyel zeminler olarak güvenle tercih edilebilir. Epoksi doğası gereği antibakteriyel yapılı bir malzemedir ve bu alanda bakterilere karşı güvenlik sağlayan türde bir malzeme olarak her türlü yiyecek ve içecek imalatı yapılan alanlarda tercih edilebilir.

İstanbul içinde sizin de gıda işleyen bir tesisiniz varsa aynı gün içinde ücretsiz keşif hizmeti alıp fiyat öğrenebileceğiniz firmamızla lütfen irtibata geçmekten çekinmeyin. EZ İnşaat size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır. İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu