Industrial Floors

Portakal Kabuğu Epoksi Kaplama

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Uygulaması

Portakal kabuğu epoksi kaplama iki elementli yarı mat bir zemin kaplama türüdür. Doğrudan beton zemin üzerine uygulaması yapılabilir. Solvent içermediği için yanıcı değildir ve yangın tehlikesi bulunan mekanlarda güvenle kullanılır Özellikle ağır makinelerin ve yüklerin bulunduğu ortamlarda yüksek dayanım sağlar. Tersaneler, depolar, imalathaneler, ambar ve benzeri tesisler için güvenle kullanılabilen kullanışlı bir kaplama türü olarak kendini göstermektedir. Bu uygulamanın yapılabilmesi için zemin mukavemetinin asgari 25 Newton/mm2 olması gereklidir.

Sürtünme kuvvetini arttıran yapısından dolayı insan ve makinelerin kaymasını engeller. Bu sayede iş sağlığı ve güvenliği yönünden risk önleyici bir materyal olarak karşımıza çıkar. Teksürlü epoksi adıyla da sektörde bilinen bu kaplamanın fiyatları diğer uygulamalara nazaran oldukça ekonomiktir.

Kullanım Alanları ve Özellikleri

Otoparklar, alışveriş merkezleri, tersaneler, imalathane ve fabrikalar gibi bir çok geniş mekanda uygulanabilen bu malzeme, porlu olmayan pütürlü yapıya sahip bir uygulamadır. Portakal yüzeyindeki gibi mini dalgalı yapı kaymayı önlediği gibi, keskin olmayan hatlar nedeniyle kir tutmaz ve kolay temizlenir. Her türlü yağ, su, petrol etkileşimi olmayan kimyasallar bu kaplamayı etkilemez ve yüksek insan ve araç trafiğine dayanımı yüksektir. Solvent içermediği için yanmaz bir malzeme olarak kendini göstermektedir ve yangın risklerine karşı son derece güvenlidir.

Portakal Kabuğu Epoksi Kaplama Fiyatları

Diğer tüm inşaat işlerinde olduğu gibi sunulan hizmetin kalitesi ile orantılı olarak epoksi zemin kaplamalarında çok farklı fiyatlar sunulmaktadır. EZ İnşaat olarak on yıllık tecrübemiz ve sektörün tüm branşlarında deneyimli olmamız nedeniyle sizin için en kalıcı ve yüksek kaliteli çalışmayı en uygun fiyatla arz edeceğimizi taahhüt ediyoruz. Firmamızdan fiyat teklifi almak ve İstanbul içinde aynı gün yerinde keşif hizmeti almak için tıklayınız.

Teklif İçin Tıklayınız
Portakal Kabuğu Epoksi Kaplama İçin OnlineTeklif Alabilirsiniz

Related Articles

Back to top button