Baskı Beton Nedir

Bu günlerde bir çok dış mekanda çok çeşitli renk ve desende, granit, kayrak gibi doğal taşların tek tek döşenmiş görünümünü verebilen, iç ve dış mekanlar için tasarlanmış, zemin ve duvar kaplanması için uygulanan desen baskı beton teknolojisidir.

Neden Baskı Beton Tercih Edilir ?

Stil sahibi zemin malzemesi olan baskı beton; kaymaz, leke tutmaz, estetiktir, uzun ömürlüdür, yüzey üzerinde iz kalmaz, su birikmez. Güneş ışınlarına dayanıklı olduğundan rengi solmaz. Tasarım özgürlüğü sayesinde uygulandığı yerin şartlarına ve çevresine mükemmel uyum sağlayarak bütünleşir. Zengin renk seçeneği sunar. Dokuz farklı kalıp dizaynı vardır. Duvar kaplama sistemlerinin ekonomik ve hızlı yöntemidir.

Baskı Beton Nerelere Uygulanabilir

Baskı Beton, tüm dikey ve yatay yüzeylerde, iç ve dış mekanlarda, betonarme döşemelerde, bahçe ve park düzenlenmesinde, havuz kenarlarında, alışveriş ve iş merkezlerinde merkezlerinde, turistik tesislerde, kent alanlarında, meydanlarda, teraslarda, müstakil ev, bina, dükkan, endüstriyel yapılarda, gezinti yollarında, restorasyon alanlarında, marina ve rıhtımlarlarda, otoparklarda, depo zeminlerinde ve akaryakıt istasyonlarında, istinat duvarlarlarında, bahçe duvarlarında, bina cephelerinde, iç mekan duvarlarında uygulanır.

Baskı Betonda Onarım İşleri

Herhangi bir nedenle (enerji, haberleşme hatlarının geçirilmesi, doğalgaz ve su tesisatı) onarım gereken yerlerde uygulama işlemleri aynen yapılarak kolayca eski haline getirilebilir ve onarımdan sonra renk farklılığı oluşmaz. Bu nedenle baskı beton uygulaması üzerinde onarım ve tadilat işleri yapmak çok kolaydır.

Dış mekanlar için baskı beton iç mekanlar için Epoksi Kaplama örneklerimizi görün