Baskı Beton Uygulaması

Baskı Beton Uygulaması

Baskı Beton Nedir Nerelerde Kullanılır

Baskı beton uygulaması, dökme betonun üzerine çeşitli kalıplar kullanarak kilitli taş, granit, doğal taş kaplama, mozaik gibi desen verme işidir. Baskı beton dış zeminlerde tercih edilen son derece dayanıklı ve kullanışlı bir yöntemdir.

Bu yöntemle hazırlanan zeminde kesinlikle su tutma, çökme, ezilme kayma gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Bu nedenle kaldırımlarda, apartman ve site bahçelerinde veya bahçeli evinize giden harika bir patika yol tasarımında tercih edebilirsiniz.

Baskı Betonda Renk ve Desen

OWOP0628
Ahşap Görünümlü Baskı Beton

Sıradan betonun sevimsiz ve soğuk bir rengi olduğunu hepimiz biliriz. Ancak baskı beton uygulamasında uygulama harcına katılan renkler ve sonradan solma ve silinme yapmayan özel boyalar ile özel renklendirme ve boyama çalışmaları yapılabilir.

İstanbul Başakşehir Mini Park Baskı Beton Uygulamamız

Bu uygulama metodu ile belediyeler yoğun işçilik ve onarım maliyeti isteyen kaldırım çalışmalarını ve engelli yollarını kolayca yapabilmektedir. Ayrıca baskı betonun su birikmeyi önleyen şekilde istenilen meyilde hazırlanabilmesi yaz-kış sağlıklı şekilde kullanılmasını sağlar. Ayrıca belediyelerce hazırlanan alanlara kurumsal logonun veya yazının basılması mümkündür.

Doğal görünümünün yanı sıra istenilen alanlarda özel işaretlemeler ve desen uygulayabildiğimiz için isterseniz sitenizin otoparkı için yönlendirme ve nizami işaretlemeleri kolayca zemine yerleştirebiliriz.

İstanbul Kavacık Bina Çevresi Baskı Beton Uygulamamız

Baskı Beton Ömrü

Baskı beton kaplama uygun karışım oranları ve kaliteli bir işçilik ile uygulanırsa doğal taş kadar uzun ömürlü bir malzemedir. Güneşten gelen UV ışınlarına karşı çözülmeme ve su tutmaması nedeniyle mevsimsel nedenlerden ötürü kolay yıpranma yaşanmaz. Ayrıca yoğun araç ve insan trafiği nedeniyle kaplama renginde azalma olması halinde yeninden zemin boyaması yapılabilmektedir.

Baskı Betonda Onarım İşleri Nasıl Yapılır

Baskı Beton Onarım İşi

Yekpare bir yapıda olması baskı beton uygulamasının en büyük özelliğidir. Ancak bazen zeminden kanalizasyon, iletişim ve elektrik kabloları, doğalgaz veya su tesisatı geçirilmesi için kazı çalışmaları ve tadilat yapılması gerekebilir. Bu durumda baskı beton uygulanan zeminin istenilen kısmı kolayca kırılıp işlem tamamlandıktan sonra ilgili desen özenle çalışılıp eski görünümünde onarılması mümkündür. Bu nedenle baskı beton uygulamalarında tadilat sorunu yaşanmamaktadır.

İstanbul Baskı Beton Firmaları Arasında En İyisi : https://ezinsaat.com/iletisim/

Başa dön tuşu